Lotorpsmetoden andningsmassage

Start

Andningsterapi

LotorpClinic

Förbättrad andningsteknik

Sök LotorpClinic

Sök terapeut

Sök terapeut resultat

Bok om Lotorpsmetoden

Utbildning

Patientberättelser

Forskning

Donationer

Kontakt

Media

Länkar

Sitemap

Info in English

Sökresultat

Följande terapeuter hittades i det område du valt.
Grönmarkering innebär att terapeuten är auktoriserad.


Helen Bergenbrant
Bellens Massage & Friskvård
Vattenverksvägen 2
60336 Norrköping
Mobil: 0705795361
E-mail: bellenvanilj@hotmail.com
Hemsida: www.bellensmassage.com

Lisa Fält
Frejgatan 3B
64137 Katrineholm
Mobil: 070-2158806
E-mail: lisa_falt@hotmail.com

Thomas Öman
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013137521
Mobil: 0708298112
E-mail: thomas.oman@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Nathalie Wester
Hälsio
Västergatan 6A
63344 Eskilstuna
Mobil: 0736-937601
E-mail: nathalie.wester@live.se
Hemsida: www.halsio.se

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Almelien 23
1358 Jar
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Annica Larsson
Hälsans Tecken
Floragatan 7
64133 Katrineholm
Mobil: 0703-325535
E-mail: annica@halsanstecken.se
Hemsida: www.halsanstecken.se

Natasha Moore
Lagman Lekares väg 38, lgh 303
14558 Norsborg
Mobil: 0702-222374
E-mail: balancedbeingstockholm@gmail.com

Peter Lindahl
Peter Lindahls Friskvård AB
Platensgatan 8
582 20 Linköping
Mobil: 0702-468685
E-mail: peter_lindahl@telia.com
Hemsida: www.petermassage.se

Mikaela Sandsioe
Kroppscoachen
Linnegatan 17A
58225 Linköping
Mobil: 0703-933122
E-mail: mikaela.sandsioe@gmail.com
Hemsida: www.kroppscoachen.com

FRISKTLIV AB
Christer Olsson
Torshamnsgatan 35
16440 Kista
Telefon: 070-880 49 00
E-mail: info@frisktliv.se
Hemsida: www.frisktliv.se

Agneta Bergman Fredrikson
Fit for Function by Agneta
Mölna vändplan 3
18161 Lidingö
Mobil: 0705-102305
E-mail: agnetabf@gmail.com
Hemsida: www.facebook.com/MassagebyA

Jenny Täck
Wellness Studio
Bäckgatan 13
35230 Växjö
Telefon: 0470-711700
E-mail: jenny.tack@wellnesstudio.se
Hemsida: www.wellnesstudio.se

Kerstin Selmqvist
KS Massage & Friskvård
Bivägen
33027 Hestra
Mobil: 070-2763081
E-mail: kerstin.selmqvist@tele2.se

Lisa Säfwenberg
Green bird by Lisa Säfwenberg
Breivikveien 17, leil 101
4014 Stavanger
Telefon: 0047-41346447
E-mail: lisa.i.safwenberg@gmail.com

Jonnie Nilsson
Primalfunktion AB
Rosvägen 10
61831 Kolmården
Mobil: 0730-692095
E-mail: jonnie@primalfunktion.se
Hemsida: primalfunktion.kaddio.com/

Josefine Andersson
Maxprestation
Folkparksvägen 17
59336 Västervik
Mobil: 073-5112290
E-mail: josefine@maxprestation.se
Hemsida: www.maxprestation.se

Malin Medborg
Medborg Massage & Friskvård
Bockarpsvägen 22
59551 Mjölby
Telefon: 0142-363135
Mobil: 070-2311369
E-mail: malin_m3@hotmail.com

Marina Ahlm
Helande Harmoni - Massage & Fotvård
Boarpsvägen 22
26675 Hjärnarp
Mobil: 0704-943432
E-mail: marina.ahlm@hotmail.com
Hemsida: www.marinaahlm.se

Signe Jerndal
Nygatan 28
58219 Linköping
Mobil: 0725-787802
E-mail: signejerndal@msn.com

Nils Bergqvist
Rua Cardeal Arcoverde 1745, conj. 88
CEP Pinheiros
Telefon: 0055-11-30624586
E-mail: info@cursosmassagem.com.br
Hemsida: www.cursosmassagem.com.br

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Jag kommer hem till Dig
79433 Orsa
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Elisabeth Petersson
Massageklinik Elisabeth Petersson
Skeppsbron 1
39232 Kalmar
Mobil: 070-8283713
E-mail: elisabeth@massageklinik.se
Hemsida: www.massageklinik.se

Mathilda Igemar
Din Tid Hos Mathilda
Vasavägen 49
58233 Linköping
Mobil: 0730-968400
E-mail: mi@dintidhosmathilda.se
Hemsida: www.dintidhosmathilda.se

Maria Malm
Malms Friskvård
Kamrergatan 19
21156 Malmö
Mobil: 0709-299312
E-mail: malmsfriskvard@gmail.com

Bertil Brogeland
Brogelands Massage & Friskvård
Sunnanvindsvägen 61
46159 Trollhättan
Telefon: 0520-17432
Mobil: 0706-424686
E-mail: bertil@bmof.se
Hemsida: www.bmof.se

Kristina Cederstam Lundqvist
Kristinas Massage
Dalagatn 3
64632 Gnesta
Telefon: 015812994
E-mail: kristina6@telia.com
Hemsida: www.kristinasmassage.se

Marie Gideonsson
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 0707-495161
E-mail: marie.gideonsson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Jennie Malmström
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 0708-569892
E-mail: jennie.malmstrom@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Marcus Åkesson
Bergsgatan 37B
21422 Malmö
Mobil: 0768-811133
E-mail: marcusakesson@outlook.com

Greta Blomgren
Lorebergsgatan 19
61013 Lotorp
Mobil: 070-3460558
E-mail: annagreta.blomgren@gmail.com

Lasse Jönsson
LJ Energi o Balans
Färnebogatan 4B
72342 Västerås
Mobil: 0704-443343
E-mail: kippran@msn.com
Hemsida: www.kippran.builder.misssite.com/

Agnetha Jepsen
Hela Dej
Eskilsgatan 2B
Strängnäs
Mobil: 0705896522
E-mail: kund@heladej.com
Hemsida: www.heladej.com

Kristin Björn
Hälsoteamet
Ringdansens Centrum
60369 Norrköping
Telefon: 011-133386
Mobil: 0733-125036
E-mail: Helene.strandberg@halsoteamet.com
Hemsida: www.halsoteamet.com

Sleiman Solkrin
Gabriels Massageterapi & friskvård
Kärnavägen 4
58662 Linköping
Mobil: 072-9647764
E-mail: info@gabrielsmassageterapi.se
Hemsida: www.gabrielsmassageterapi.se

Teres Westerdahl
Bievägen 12A
64146 Katrineholm
Mobil: 0768-758839
E-mail: monkeii93@live.se

Yvonne Gunnebrant Österström
KroppsHarmonY
Skodal Habbestorp 505
38392 Mönsterås
Telefon: 0499-12420
Mobil: 070-3702492
E-mail: skodal@telia.com

Pernilla Ahlström
Bra Flyt
Storgatan 64
26331 Höganäs/Helsingborg
Mobil: 0708-342560
E-mail: info@braflyt.com
Hemsida: www.braflyt.com

Bertil Brogeland
Brogelands Massage & Friskvård
Långesandsvägen 3
45295 Strömstad
Telefon: 0520-17432
Mobil: 0706-424686
E-mail: bertil@bmof.se
Hemsida: www.bmof.se

Emma Fråhn
Hälsoresursen
Brunnsgatan 30
55317 Jönköping
Mobil: 0737082272
E-mail: info@halsoresursen.se
Hemsida: www.halsoresursen.se

Marina Thorebring
Marinas Massage & Friskvård
Mobil: 0733-145760
E-mail: marinasmassage@gmail.com

Katarina Berglund
Prenergia AB Katarina Berglund Massage & Friskvård
Jungfrugatan 18
64132 Katrineholm
Mobil: 0730-548329
E-mail: info@katarinaberglund.se
Hemsida: www.katarinaberglund.se

Anita Granström
Energikällan
Älvbrovägen 155
97594 Luleå
Mobil: 070-4948355
E-mail: anita@energikallan-lulea.se
Hemsida: www.energikallan-lulea.se

Anita Kåhlin
AK Massage & Friskvård
Motalagatan 18
59232 Vadstena
Mobil: 073-1805517
E-mail: anitakahlin@outlook.com

Julia Fägerblad
Kolhammar 682
19592 Märsta
Mobil: 0707-528187
E-mail: juliia95@hotmail.se

Jeanette Åkesson
Jeanettes Massage & Friskvård
Lisagatan 32
78231 Malung
Telefon: 0280-10129
Mobil: 070-6280270
E-mail: jeanette_akesson@hotmail.com

Tommy Jonasson
Bergqvist Massage & Friskvård
Roxviksgatan 8A
58273 Linköping
Mobil: 0767-881376
E-mail: tommy.jonasson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Sonny Svensson
Sonnys Massage & Reflexologi
Kyrkogatan 15
Karlshamn
Telefon: 0730583887
E-mail: SonnysMassage@swipnet.se
Hemsida: www.reflexologen.nu

Marie Sturesson
Massagekliniken
Ängemarken 8C
413 20 Göteborg
Telefon: 0317116655
Mobil: 0707143415
E-mail: marie@massagekliniken.nu
Hemsida: www.massagekliniken.nu

Kerstin Karlsson
Sentito Massage & Musik HB
Sandbackavägen 30H
90346 Umeå
Mobil: 070-3135634
E-mail: sentitopost@hotmail.com

Ulla Ekborg
TaDigTid! Friskvård & Massage
Gymnasiegatan 2
442 34 Kungälv
Mobil: 0704124723
E-mail: info@tadigtid.com
Hemsida: www.tadigtid.com

Petra Gannholm
Caiissa Lifestyle
Kaserngatan 35
58228 Linköping
Mobil: 0733-607720
E-mail: info@caiissa.se
Hemsida: www.caiissa.se

Denise Ekeberg
Balans & Helhet AB
Dalavägen 23
68130 Kristinehamn
Mobil: 070-5596881
E-mail: denise.ekeberg@gmail.com
Hemsida: www.balans-helhet.se

Josefine Holmgren
Lovisagatan 18B
55472 Jönköping
Mobil: 0760-339557
E-mail: jossan.holmgren@hotmail.com

Wiveca Findahl
PW Findahl Healthcare AB
Norrtullsgatan15
11327 Stockholm
Mobil: 0706739668
E-mail: wiveca.pw.findahl@telia.com
Hemsida: www.odenplansnaturhalsa.com

Anna-Lenas Välbefinnande
Fabriksgatan 1
70210 Örebro
Mobil: 070-4076528
E-mail: anna_lenasvalbefinnande@yahoo.se

Pernilla Cato
PC massage och hälsa
Östra storgatan 46
55321 Jönköping
Mobil: 0739-831170
E-mail: info@pcmassage.se
Hemsida: www.pcmassage.se

Peter Spångberg
PS Massage & Muskelfix
Västergöksvägen 68
16271 Vällingby
Mobil: 0739-862066
E-mail: psmassagen@gmail.com
Hemsida: www.psmassage.se

Eva Ericson
Evas Hälsohus
Västrakulla 235
38292 Nybro
Telefon: 0480-52001
Mobil: 0734-222820
E-mail: kom_till@evashalsohus.se
Hemsida: www.evashalsohus.se

Emma Fråhn
Hälsoresursen
Brunssgatan 30
55317 Jönköping
Mobil: 0737082272
E-mail: info@halsoresursen.se
Hemsida: www.halsoresursen.se

Ingrid Ström
Föreningsgatan 37
58230 Linköping
Mobil: 0733-201745
E-mail: ingrid.stromm@gmail.com

Jouni Frid
Frids Rehab och Massageterapi
Fredriksberg 4
74633 Bålsta
Mobil: 073-7400460
E-mail: jouni.frid@bktv.nu

Emilia Ankervik
emilia ankervik / nature spa
Idrottsgatan 21A
59350 Västervik
Mobil: 0725-487123
E-mail: emilia-ankervik@hotmail.com

Jessica Andersson
Taborsbergsvägen 40
60213 Norrköping
Mobil: 0707-326682
E-mail: jessica.andersson33@yahoo.com

Margareta Olenmark
Massageterapeut
Poppelgatan 21
23435 Lomma
Mobil: 0704942067
E-mail: olenmark@telia.com
Hemsida: www.olenmark.se

Viktor Mattisson
Marconigatan 13
42144 Göteborg
Mobil: 0737-512105
E-mail: vmattisson@gmail.com

Therese Arnqvist
Borgvägen 2A
90420 Umeå
Mobil: 076-8310088
E-mail: therese.arnqvist@hotmail.com

Britt Eriksson
Studio Karisma
Rörbyvägen 18
74022 Bälinge
Telefon: 018355326
Mobil: 0735154676
E-mail: studiokarisma@telia.com

Janne Karlsson
Lotorps Massage & Friskvård
Kalkugnsvägen 10
61230 Finspång
Telefon: 012229465
Mobil: 0703538533
E-mail: janne@lotorpsmassage.se
Hemsida: www.lotorpsmassage.se

Anette Åkerberg Krüger
PTnette.se
Skolgatan 8
59131 Motala
Mobil: 0703-724724
E-mail: epost@ptnette.se
Hemsida: www.ptnette.se

Maria Wiklund
Östra Högbyvägen 4D
61237 Finspång
Mobil: 0733-490667
E-mail: maria@teammod.se

Elin Karell
Högstadieplan 34B
71135 Lindesberg
Mobil: 0730-282538
E-mail: elinkarell@hotmail.com

Karin Henricsson
Kolibri massage & friskvård
Bagaregatan 37 (inne på Nagelbaren)
61130 Nyköping
Telefon: 0155-288720
Mobil: 0706-358398
E-mail: karin@kolibrifriskvard.se
Hemsida: www.kolibrifriskvard.se

Klas Johansson
Nelinsgatan 12
60355 Norrköping
Mobil: 0703315345
E-mail: info@kjforetagsmassage.se
Hemsida: www.kjforetagsmassage.se

Martina Ahlin
Massagekliniken
Ängemarken 8c
413 20 Göteborg
Telefon: 0317116655
Mobil: 0706525800
E-mail: info@massagekliniken.nu
Hemsida: www.massagekliniken.nu

Martin Hälleblad
Östra Bergsgatan 27
61134 Nyköping
Mobil: 073-6459261
E-mail: pmgurra@gmail.com

Suzanne Moquist
Suzannes Rehab & Massage
Gamla Landsvägen 4
196 30 Kungsängen
Telefon: 08-6427160
Mobil: 0702888922
E-mail: suzanne.moquist@telia.com
Hemsida: www.suzannesmassage.com

PeO Vinnersten
PeO Vinnersten massage och friskvård
Tolg Udden
36335 Tolg
Mobil: 076-3903210
E-mail: vinnersten@netatonce.net

Caroline Andersérs
Tunagatan 21
78434 Borlänge
Mobil: 076-8054648
E-mail: caroline@smartkliniken.com

Carina Plomén
Plomén friskvårdsmassage
Storgatan 4
615 30 Valdemarsvik
Mobil: 0705-163738
E-mail: carinaplomen@gmail.com
Hemsida: www.plomen.com

Lena Karlsson
Lotorps Massage & Friskvård
Kalkugnsvägen 10
61230 Finspång
Telefon: 0122-29465
Mobil: 073-0448235
E-mail: lena@lotorpsmassage.se
Hemsida: www.lotorpsmassage.se

Henric Bjuveus
MassageKraft Väst
Stenbocksgatan 20
50634 Borås
Mobil: 0763-114795
E-mail: henric@massagekraftvast.se
Hemsida: www.massagekraftvast.se

Isabelle Nilsson
Aborrtorpsvägen 8
68331 Hagfors
Mobil: 076-1889341
E-mail: nilsson.bella@hotmail.com

Carina Plomén
Plomén friskvårdsmassage
Karl Knutsonsgatan 5
61430 Söderköping
Mobil: 0705-163738
E-mail: carinaplomen@gmail.com
Hemsida: www.plomen.com

Stefan Bärnas
SB Balance
Närpesvägen 45
64 200 Närpes
Telefon: +358 (0) 50-5542181
E-mail: diadora1969@gmail.com

Katarina Berglund
Prenergia AB Katarina Berglund Massage & Friskvård
Fristanstorget 4
632 20 Eskilstuna
Mobil: 0730-548329
E-mail: info@katarinaberglund.se
Hemsida: www.katarinaberglund.se

Sofie Nyeboe
Sofie Nyeboe Massageterapi
Kungsporten 4A
427 50 Billdal (Göteborg)
Telefon: 031938788
Mobil: 0704338788
E-mail: sofie.nyeboe@swipnet.se

Sari Nikula Johansson
Kimira
Flygarvägen 59
175 69 Järfälla
Mobil: 070-6783258
E-mail: kontakt@kimira.se

Suzanne Moquist
Suzannes Rehab & Massage
John Ericssonsgata 9
112 22 Stockholm
Telefon: 08-6427160
Mobil: 0702888922
E-mail: suzanne.moquist@telia.com
Hemsida: www.suzannesmassage.com

Martin Forstner
Synskadade Massörer AB
Odengatan 31C
11351 Stockholm
Telefon: 08-4108177
Mobil: 0771-152020
E-mail: info@synmass.se
Hemsida: www.synmass.se

Annelie Salander
Musculus
Strandgatan 26
95233 Kalix
Telefon: 092313462
Mobil: 0705581118
E-mail: info@musculuskalix.se
Hemsida: www.musculuskalix.se

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Arendalsgate 12
0465 Oslo
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Vanja Hukic
Apelgatan 22A
60215 Norrköping
Mobil: 0737-642108
E-mail: vanja.hukic@live.com

Conny Swenson
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 070-8148553
E-mail: conny.swenson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Ulrika Nilsson
Ulrikas massage och friskvård
Kritvägen 3
59153 Motala
Telefon: 0141-57712
Mobil: 070-6781537
E-mail: u_jonsson@hotmail.com

Heléne Strandberg
Hälsoteamet
Ringdansens Centrum
60369 Norrköping
Telefon: 011-143600
E-mail: Helene.strandberg@halsoteamet.com
Hemsida: www.halsoteamet.com

Ida Klüft
Bastövägen 25
35244 Växjö
Mobil: 073-7054530
E-mail: idakluft@gmail.com

Linnea Gelfgren
Lika Sens
Kaptensgatan 25A
59132 Motala
Mobil: 0709-845807
E-mail: linnea@likasens.se
Hemsida: www.linneagelfgren.se