Lotorpsmetoden andningsmassage

Start

Andningsterapi

LotorpClinic

Förbättrad andningsteknik

Sök LotorpClinic

Sök terapeut

Sök terapeut resultat

Bok om Lotorpsmetoden

Utbildning

Patientberättelser

Forskning

Donationer

Kontakt

Media

Länkar

Sitemap

Info in English

Sökresultat

Följande terapeuter hittades i det område du valt.
Grönmarkering innebär att terapeuten är auktoriserad.


Martina Ahlin
Massagekliniken
Ängemarken 8c
413 20 Göteborg
Telefon: 0317116655
Mobil: 0706525800
E-mail: info@massagekliniken.nu
Hemsida: www.massagekliniken.nu

Erik Strängfors
Hudvis
Göran dyks gata 1
58224 Linköping
Mobil: 0705-449193
E-mail: erik@esinmotion.se
Hemsida: www.esinmotion.com

Jeanette Åkesson
Jeanettes Massage & Friskvård
Lisagatan 32
78231 Malung
Telefon: 0280-10129
Mobil: 070-6280270
E-mail: jeanette_akesson@hotmail.com

Jouni Frid
Frids Rehab och Massageterapi
Fredriksberg 4
74633 Bålsta
Mobil: 073-7400460
E-mail: jouni.frid@bktv.nu

Klas Johansson
Nelinsgatan 12
60355 Norrköping
Mobil: 0703315345
E-mail: info@kjforetagsmassage.se
Hemsida: www.kjforetagsmassage.se

Natasha Moore
Lagman Lekares väg 38, lgh 303
14558 Norsborg
Mobil: 0702-222374
E-mail: balancedbeingstockholm@gmail.com

Suzanne Moquist
Suzannes Rehab & Massage
Gamla Landsvägen 4
196 30 Kungsängen
Telefon: 08-6427160
Mobil: 0702888922
E-mail: suzanne.moquist@telia.com
Hemsida: www.suzannesmassage.com

Sofie Karlsson
Worldclass Linköping
St Larsgatan 3
58224 Linköping
Telefon: 013-104610
Mobil: 0761-706601
E-mail: sofie.karlsson@worldclass.se

Tommy Jonasson
Bergqvist Massage & Friskvård
Roxviksgatan 8A
58273 Linköping
Mobil: 0767-881376
E-mail: tommy.jonasson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Maria Skarin
Mias Massage & Friskvård
Friskis&Svettis Lundbladsvägen 6
63249 Eskilstuna
Mobil: 0763132259
E-mail: miasmassage@therapist.net
Hemsida: www.miasmassage.com

Jenny Täck
Wellness Studio
Bäckgatan 13
35230 Växjö
Telefon: 0470-711700
E-mail: jenny.tack@wellnesstudio.se
Hemsida: www.wellnesstudio.se

Emma Fråhn
Hälsoresursen
Brunnsgatan 30
55317 Jönköping
Mobil: 0737082272
E-mail: info@halsoresursen.se
Hemsida: www.halsoresursen.se

Britt Eriksson
Studio Karisma
Rörbyvägen 18
74022 Bälinge
Telefon: 018355326
Mobil: 0735154676
E-mail: studiokarisma@telia.com

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Almelien 23
1358 Jar
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Kristina Cederstam Lundqvist
Kristinas Massage
Dalagatn 3
64632 Gnesta
Telefon: 015812994
E-mail: kristina6@telia.com
Hemsida: www.kristinasmassage.se

Thomas Öman
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013137521
Mobil: 0708298112
E-mail: thomas.oman@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Marie Gideonsson
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 0707-495161
E-mail: marie.gideonsson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Bertil Brogeland
Brogelands Massage & Friskvård
Långesandsvägen 3
45295 Strömstad
Telefon: 0520-17432
Mobil: 0706-424686
E-mail: bertil@bmof.se
Hemsida: www.bmof.se

Sonny Svensson
Sonnys Massage & Reflexologi
Kyrkogatan 15
Karlshamn
Telefon: 0730583887
E-mail: SonnysMassage@swipnet.se
Hemsida: www.reflexologen.nu

Malin Gustavsson
Malin Massage
Bäck 1
56791 Vaggeryd
Mobil: 070-6880266
E-mail: g_malin83@hotmail.com
Hemsida: www.timecenter.com/malinmassage.se

Ann-Christina Sporrong
Anki´s Friskvårdsmassage & Floating
Blomstergatan 5
72225 Västerås
Telefon: 021-125734
Mobil: 070-2880051
E-mail: ankis.undra@tele2.se

Nils Bergqvist
Rua Cardeal Arcoverde 1745, conj. 88
CEP Pinheiros
Telefon: 0055-11-30624586
E-mail: info@cursosmassagem.com.br
Hemsida: www.cursosmassagem.com.br

Mathilda Igemar
Din Tid Hos Mathilda
Vasavägen 49
58233 Linköping
Mobil: 0730-968400
E-mail: mi@dintidhosmathilda.se
Hemsida: www.dintidhosmathilda.se

Suzanne Moquist
Suzannes Rehab & Massage
John Ericssonsgata 9
112 22 Stockholm
Telefon: 08-6427160
Mobil: 0702888922
E-mail: suzanne.moquist@telia.com
Hemsida: www.suzannesmassage.com

Ann-Gerd Fredriksson
Erector Ann-Gerd Fredrikssons massage
Storgatan 28
57751 Silverdalen
Telefon: 0495-40346
Mobil: 070-2091023
E-mail: ann-gerd.fredriksson@hotmail.se
Hemsida: www.erector.se

Ulrika Fricker
Ugglapraktiken AB
Magnus Ladulåsgatan 61
118 27 Stockholm
Telefon: 08-6425162
Mobil: 0707-433015
E-mail: ulrika@ugglapraktiken.se
Hemsida: www.ugglapraktiken.se

Helen Bergenbrant
Bellens Massage & Friskvård
Vattenverksvägen 2
60336 Norrköping
Mobil: 0705795361
E-mail: bellenvanilj@hotmail.com
Hemsida: www.bellensmassage.com

Bertil Brogeland
Brogelands Massage & Friskvård
Sunnanvindsvägen 61
46159 Trollhättan
Telefon: 0520-17432
Mobil: 0706-424686
E-mail: bertil@bmof.se
Hemsida: www.bmof.se

Anita Kåhlin
AK Massage & Friskvård
Motalagatan 18
59232 Vadstena
Mobil: 073-1805517
E-mail: anitakahlin@outlook.com

Britt-Marie Karlsson
diversemassage BM Karlsson
Aprilgatan 4
12633 Hägersten
Telefon: 086458003
E-mail: strumpebandet@gmail.com
Hemsida: www.diversemassage.se

PeO Vinnersten
PeO Vinnersten massage och friskvård
Tolg Udden
36335 Tolg
Mobil: 076-3903210
E-mail: vinnersten@netatonce.net

Katarina Berglund
Prenergia AB Katarina Berglund Massage & Friskvård
Fristanstorget 4
632 20 Eskilstuna
Mobil: 0730-548329
E-mail: info@katarinaberglund.se
Hemsida: www.katarinaberglund.se

Kjell Kronståhl
Touch massage & hälsa
Sevedegatan 45
59837 Vimmerby
Mobil: 0706534832
E-mail: kjell@touchvimmerby.se
Hemsida: www.touchvimmerby.se

Ida Larsson
Massageterapeut Ida Larsson
Vadmansgatan 10B
63222 Eskilstuna
Mobil: 073-8480424
E-mail: ida.larsson3@gmail.com

Lena Karlsson
Lotorps Massage & Friskvård
Kalkugnsvägen 10
61230 Finspång
Telefon: 0122-29465
Mobil: 073-0448235
E-mail: lena@lotorpsmassage.se
Hemsida: www.lotorpsmassage.se

Ann Jönsson
Ankarets Kroppsterapi
Fastarpsvägen 25
43278 Tvååker
Mobil: 0703-312980
E-mail: ankaretskroppsterapi@live.se

Katarina Berglund
Prenergia AB Katarina Berglund Massage & Friskvård
Jungfrugatan 18
64132 Katrineholm
Mobil: 0730-548329
E-mail: info@katarinaberglund.se
Hemsida: www.katarinaberglund.se

Eva Ericson
Evas Hälsohus
Västrakulla 235
38292 Nybro
Telefon: 0480-52001
Mobil: 0734-222820
E-mail: kom_till@evashalsohus.se
Hemsida: www.evashalsohus.se

Wiveca Findahl
PW Findahl Healthcare AB
Norrtullsgatan15
11327 Stockholm
Mobil: 0706739668
E-mail: wiveca.pw.findahl@telia.com
Hemsida: www.odenplansnaturhalsa.com

Pernilla Cato
PC massage och hälsa
Östra storgatan 46
55321 Jönköping
Mobil: 0739-831170
E-mail: info@pcmassage.se
Hemsida: www.pcmassage.se

Lena Hessel
Grodprinsens Massage
Skogslyckegatan 9
58727 Linköping
Mobil: 0705-843180
E-mail: lena.hessel@comhem.se

Petra Gannholm
Caissa Lifestyle
Kaserngatan 35
58228 Linköping
Mobil: 0733-607720
E-mail: info@caiissa.se

Henric Bjuveus
MassageKraft Väst
Biaredsvägen 91
43963 Frillesås
Telefon: 0340-654201
Mobil: 0763-114795
E-mail: henric@massagekraftvast.se
Hemsida: www.massagekraftvast.se

Emma Fråhn
Hälsoresursen
Brunssgatan 30
55317 Jönköping
Mobil: 0737082272
E-mail: info@halsoresursen.se
Hemsida: www.halsoresursen.se

Anita Granström
Energikällan
Älvbrovägen 155
97594 Luleå
Mobil: 070-4948355
E-mail: anita@energikallan-lulea.se
Hemsida: www.energikallan-lulea.se

Stefan Bärnas
SB Balance
Närpesvägen 45
64 200 Närpes
Telefon: +358 (0) 50-5542181
E-mail: diadora1969@gmail.com

Agnetha Jepsen
Hela Dej
Eskilsgatan 2B
Strängnäs
Mobil: 0705896522
E-mail: kund@heladej.com
Hemsida: www.heladej.com

Christine Kruuse af Verchou
Syavägen 1
59595 Mjölby
Mobil: 0709-796547
E-mail: kickikruuse@outlook.com

Britt Wallin
Britts massage o zonterapi
Karlagatan 26
65223 Karlstad
Mobil: 070-2742415
E-mail: britt.wallin@tele2.se
Hemsida: www.brittszonterapi.se

Jan-Olov Dahlén
Rådmansgatan 60
60243 Norrköping
Mobil: 0733-748437
E-mail: j.dahlen80@gmail.com

Hanna Nylander
Glimtens Friskvård
Ydrevägen 32
57591 Eksjö
Mobil: 070-4852427
E-mail: nylander_17@hotmail.com

Margareta Olenmark
Massageterapeut
Poppelgatan 21
23435 Lomma
Mobil: 0704942067
E-mail: olenmark@telia.com
Hemsida: www.olenmark.se

Lina Källkvist
Stjärnkliniken
Repslagaregatan 19
58222 Linköping
Telefon: 013139595
Mobil: 073-5025952
E-mail: lina@citykliniken.com
Hemsida: www.stjarnkliniken.se

Annica Larsson
Hälsans Tecken
Floragatan 7
64133 Katrineholm
Mobil: 0703-325535
E-mail: annica@halsanstecken.se
Hemsida: www.halsanstecken.se

Karin Henricsson
Kolibri massage & friskvård
Bagaregatan 37 (inne på Nagelbaren)
61130 Nyköping
Telefon: 0155-288720
Mobil: 0706-358398
E-mail: karin@kolibrifriskvard.se
Hemsida: www.kolibrifriskvard.se

Eva-Lotta Sandgren
Odéon massage
Odonvägen 12
59732 Åtvidaberg
Telefon: 012013501
Mobil: 0708513501
E-mail: eva-lotta.sandgren@hotmail.com
Hemsida: www.odeonmassage.se

Marie Sturesson
Massagekliniken
Ängemarken 8C
413 20 Göteborg
Telefon: 0317116655
Mobil: 0707143415
E-mail: marie@massagekliniken.nu
Hemsida: www.massagekliniken.nu

Sofie Nyeboe
Sofie Nyeboe Massageterapi
Kungsporten 4A
427 50 Billdal (Göteborg)
Telefon: 031938788
Mobil: 0704338788
E-mail: sofie.nyeboe@swipnet.se

Carina Plomén
Plomén friskvårdsmassage
Storgatan 4
615 30 Valdemarsvik
Mobil: 0705-163738
E-mail: carinaplomen@gmail.com
Hemsida: www.plomen.com

Jennie Malmström
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 0708-569892
E-mail: jennie.malmstrom@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Roland Angervik
Angerviks Kroppsterapi
Kärralundsgatan 24
41656 Göteborg
Telefon: 031-198119
Mobil: 0702-319734
E-mail: roland@angervikskroppsterapi.se
Hemsida: www.angervikskroppsterapi.se

Pernilla Ahlström
Bra Flyt
Storgatan 64
26331 Höganäs/Helsingborg
Mobil: 0708-342560
E-mail: info@braflyt.com
Hemsida: www.braflyt.com

Janne Lundkvist
Jeva kroppsterapier
Björksgatan 10
63221 Eskilstuna
Mobil: 0707-400413
E-mail: janne@jeva.nu
Hemsida: www.jeva.nu

Lena Larsson
Muskelrep Massage o Personlig träning
Importgatan 10-12
60228 Norrköping
Mobil: 070-2292851
E-mail: muskelrep@gmail.com

Sune Stensson
Friskvårdsteamet i Fbg
Evert Taubes väg 10
Telefon: 0346-12609
E-mail: Friskvardsteamet@yahoo.se

Martin Forstner
Synskadade Massörer AB
Odengatan 31C
11351 Stockholm
Telefon: 08-4108177
Mobil: 0771-152020
E-mail: info@synmass.se
Hemsida: www.synmass.se

Marina Ahlm
Helande Harmoni - Massage & Fotvård
Boarpsvägen 22
26675 Hjärnarp
Mobil: 0704-943432
E-mail: marina.ahlm@hotmail.com
Hemsida: www.marinaahlm.se

Annelie Salander
Musculus
Strandgatan 26
95233 Kalix
Telefon: 092313462
Mobil: 0705581118
E-mail: info@musculuskalix.se
Hemsida: www.musculuskalix.se

Carina Plomén
Plomén friskvårdsmassage
Karl Knutsonsgatan 5
61430 Söderköping
Mobil: 0705-163738
E-mail: carinaplomen@gmail.com
Hemsida: www.plomen.com

Janne Karlsson
Lotorps Massage & Friskvård
Kalkugnsvägen 10
61230 Finspång
Telefon: 012229465
Mobil: 0703538533
E-mail: janne@lotorpsmassage.se
Hemsida: www.lotorpsmassage.se

Caroline Andersérs
Tunagatan 21
78434 Borlänge
Mobil: 076-8054648
E-mail: caroline@smartkliniken.com

Julia Svedberg
Betesvägen 13
59018 Mantorp
Mobil: 0735-600816
E-mail: svedberg.julia@hotmail.com

Linnéa Cederquist
Muskelkliniken Nyköping
Bagaregatan 24 C
61131 Nyköping
Mobil: 073-6956959
E-mail: info@muskelkliniken.com
Hemsida: www.muskelkliniken.com

Madeleine Blüchert
HelaVi
Gribbylundsvägen 3
18762 Täby
Mobil: 070-5352442
E-mail: info@helavi.se
Hemsida: www.helavi.se

Kristin Björn
Hälsoteamet
Ringdansens Centrum
60369 Norrköping
Telefon: 011-133386
Mobil: 0733-125036
E-mail: Helene.strandberg@halsoteamet.com
Hemsida: www.halsoteamet.com

Kerstin Selmqvist
KS Massage & Friskvård
Bivägen
33027 Hestra
Mobil: 070-2763081
E-mail: kerstin.selmqvist@tele2.se

Peter Lindahl
Peter Lindahls Friskvård AB
Platensgatan 8
582 20 Linköping
Mobil: 0702-468685
E-mail: peter_lindahl@telia.com
Hemsida: www.petermassage.se

Yvonne Gunnebrant Österström
KroppsHarmonY
Skodal Habbestorp 505
38392 Mönsterås
Telefon: 0499-12420
Mobil: 070-3702492
E-mail: skodal@telia.com

Birgitta Lundberg
Gittans Massage & Friskvård
Skönbergagatan 8
61430 Söderköping
Mobil: 0709688859
E-mail: gittansmassage@gmail.com
Hemsida: www.gittansmassage.se

Johanna Lundell
JL Massage
Lövbergsvägen 1G
60591 Norrköping
Mobil: 0733-392980
E-mail: jl.massage@yahoo.se

Heléne Strandberg
Hälsoteamet
Ringdansens Centrum
60369 Norrköping
Telefon: 011-143600
E-mail: Helene.strandberg@halsoteamet.com
Hemsida: www.halsoteamet.com

Anders Bergström
abata friskvård
Munkhagsgatan 116
58953 Linköping
Telefon: 013-151123
Mobil: 070-5552777
E-mail: anders@abata.se
Hemsida: www.abata.se

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Jag kommer hem till Dig
79433 Orsa
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Anna Gullman
Gullmansfyrklöver
Ängemarken 8C
41320 Göteborg
Mobil: 072-5360669
E-mail: anna@massagekliniken.nu
Hemsida: www.massagekliniken.nu

Malin Medborg
Medborg Massage & Friskvård
Bockarpsvägen 22
59551 Mjölby
Telefon: 0142-363135
Mobil: 070-2311369
E-mail: malin_m3@hotmail.com

Jenny Timmerman
Hälsans Ego
Södra Vägen 23
41135 Göteborg
Mobil: 0739-984734
E-mail: Jenny@halsansego.se
Hemsida: www.halsansego.se

Conny Swenson
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 070-8148553
E-mail: conny.swenson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Anna-Lenas Välbefinnande
Fabriksgatan 1
70210 Örebro
Mobil: 070-4076528
E-mail: anna_lenasvalbefinnande@yahoo.se

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Arendalsgate 12
0465 Oslo
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Greta Blomgren
Lorebergsgatan 19
61013 Lotorp
Mobil: 070-3460558
E-mail: annagreta.blomgren@gmail.com

Kerstin Karlsson
Sentito Massage & Musik HB
Sandbackavägen 30H
90346 Umeå
Mobil: 070-3135634
E-mail: sentitopost@hotmail.com

Elisabeth Petersson
Massageklinik Elisabeth Petersson
Skeppsbron 1
39232 Kalmar
Mobil: 070-8283713
E-mail: elisabeth@massageklinik.se
Hemsida: www.massageklinik.se

Sari Nikula Johansson
Kimira
Flygarvägen 59
175 69 Järfälla
Mobil: 070-6783258
E-mail: kontakt@kimira.se

Denise Ekeberg
Balans & Helhet AB
Dalavägen 23
68130 Kristinehamn
Mobil: 070-5596881
E-mail: denise.ekeberg@gmail.com
Hemsida: www.balans-helhet.se

Marina Thorebring
Marinas Massage & Friskvård
Mobil: 0733-145760
E-mail: marinasmassage@gmail.com

Linnea Gelfgren
Lika Sens
Kaptensgatan 25A
59132 Motala
Mobil: 0709-845807
E-mail: linnea@likasens.se
Hemsida: www.linneagelfgren.se

Susanne Vauhkonen
SV Massage & Friskvård
Snickarkvarn Kavlås
52293 Tidaholm
Mobil: 070-2030233
E-mail: 050242480.susanne@telia.com

Ulla Ekborg
TaDigTid! Friskvård & Massage
Wadmansgatan 9
412 53 Göteborg
Mobil: 0704124723
E-mail: info@tadigtid.com
Hemsida: www.tadigtid.com

Anita Svensson
Anitas Massage & Hälsa
Falkenbergsvägen 1
31160 Ullared
Mobil: 070-2527393
E-mail: anitasmassage@telia.com
Hemsida: www.anitasmassage.se

Maria Malm
Malms Friskvård
Kamrergatan 19
21156 Malmö
Mobil: 0709-299312
E-mail: malmsfriskvard@gmail.com