Lotorpsmetoden andningsmassage

Start

Andningsterapi

LotorpClinic

Förbättrad andningsteknik

Sök LotorpClinic

Sök terapeut

Sök terapeut resultat

Bok om Lotorpsmetoden

Utbildning

Patientberättelser

Forskning

Donationer

Kontakt

Media

Länkar

Sitemap

Info in English

Sökresultat

Följande terapeuter hittades i det område du valt.
Grönmarkering innebär att terapeuten är auktoriserad.


Margareta Olenmark
Massageterapeut
Poppelgatan 21
23435 Lomma
Mobil: 0704942067
E-mail: olenmark@telia.com
Hemsida: www.olenmark.se

Malin Medborg
Medborg Massage & Friskvård
Bockarpsvägen 22
59551 Mjölby
Telefon: 0142-363135
Mobil: 070-2311369
E-mail: malin_m3@hotmail.com

Sofie Karlsson
Worldclass Linköping
St Larsgatan 3
58224 Linköping
Telefon: 013-104610
Mobil: 0761-706601
E-mail: sofie.karlsson@worldclass.se

Pernilla Cato
PC massage och hälsa
Östra storgatan 46
55321 Jönköping
Mobil: 0739-831170
E-mail: info@pcmassage.se
Hemsida: www.pcmassage.se

Britt Eriksson
Studio Karisma
Rörbyvägen 18
74022 Bälinge
Telefon: 018355326
Mobil: 0735154676
E-mail: studiokarisma@telia.com

Maria Malm
Malms Friskvård
Kamrergatan 19
21156 Malmö
Mobil: 0709-299312
E-mail: malmsfriskvard@gmail.com

Sofie Nyeboe
Sofie Nyeboe Massageterapi
Kungsporten 4A
427 50 Billdal (Göteborg)
Telefon: 031938788
Mobil: 0704338788
E-mail: sofie.nyeboe@swipnet.se

Anders Bergström
abata friskvård
Munkhagsgatan 116
58953 Linköping
Telefon: 013-151123
Mobil: 070-5552777
E-mail: anders@abata.se
Hemsida: www.abata.se

Greta Blomgren
Lorebergsgatan 19
61013 Lotorp
Mobil: 070-3460558
E-mail: annagreta.blomgren@gmail.com

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Jag kommer hem till Dig
79433 Orsa
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Yvonne Gunnebrant Österström
KroppsHarmonY
Skodal Habbestorp 505
38392 Mönsterås
Telefon: 0499-12420
Mobil: 070-3702492
E-mail: skodal@telia.com

Annica Larsson
Hälsans Tecken
Floragatan 7
64133 Katrineholm
Mobil: 0703-325535
E-mail: annica@halsanstecken.se
Hemsida: www.halsanstecken.se

Pernilla Ahlström
Bra Flyt
Storgatan 64
26331 Höganäs/Helsingborg
Mobil: 0708-342560
E-mail: info@braflyt.com
Hemsida: www.braflyt.com

Birgitta Lundberg
Gittans Massage & Friskvård
Skönbergagatan 8
61430 Söderköping
Mobil: 0709688859
E-mail: gittansmassage@gmail.com
Hemsida: www.gittansmassage.se

Nils Bergqvist
Rua Cardeal Arcoverde 1745, conj. 88
CEP Pinheiros
Telefon: 0055-11-30624586
E-mail: info@cursosmassagem.com.br
Hemsida: www.cursosmassagem.com.br

Linnea Gelfgren
Lika Sens
Kaptensgatan 25A
59132 Motala
Mobil: 0709-845807
E-mail: linnea@likasens.se
Hemsida: www.linneagelfgren.se

Marie Sturesson
Massagekliniken
Ängemarken 8C
413 20 Göteborg
Telefon: 0317116655
Mobil: 0707143415
E-mail: marie@massagekliniken.nu
Hemsida: www.massagekliniken.nu

Maria Skarin
Mias Massage & Friskvård
Friskis&Svettis Lundbladsvägen 6
63249 Eskilstuna
Mobil: 0763132259
E-mail: miasmassage@therapist.net
Hemsida: www.miasmassage.com

Roland Angervik
Angerviks Kroppsterapi
Kärralundsgatan 24
41656 Göteborg
Telefon: 031-198119
Mobil: 0702-319734
E-mail: roland@angervikskroppsterapi.se
Hemsida: www.angervikskroppsterapi.se

Anna-Lenas Välbefinnande
Fabriksgatan 1
70210 Örebro
Mobil: 070-4076528
E-mail: anna_lenasvalbefinnande@yahoo.se

Marie Gideonsson
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 0707-495161
E-mail: marie.gideonsson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Janne Lundkvist
Jeva kroppsterapier
Björksgatan 10
63221 Eskilstuna
Mobil: 0707-400413
E-mail: janne@jeva.nu
Hemsida: www.jeva.nu

Janne Karlsson
Lotorps Massage & Friskvård
Kalkugnsvägen 10
61230 Finspång
Telefon: 012229465
Mobil: 0703538533
E-mail: janne@lotorpsmassage.se
Hemsida: www.lotorpsmassage.se

Katarina Berglund
Prenergia AB Katarina Berglund Massage & Friskvård
Jungfrugatan 18
64132 Katrineholm
Mobil: 0730-548329
E-mail: info@katarinaberglund.se
Hemsida: www.katarinaberglund.se

Elisabeth Petersson
Massageklinik Elisabeth Petersson
Skeppsbron 1
39232 Kalmar
Mobil: 070-8283713
E-mail: elisabeth@massageklinik.se
Hemsida: www.massageklinik.se

Caroline Andersérs
Tunagatan 21
78434 Borlänge
Mobil: 076-8054648
E-mail: caroline@smartkliniken.com

Bertil Brogeland
Brogelands Massage & Friskvård
Sunnanvindsvägen 61
46159 Trollhättan
Telefon: 0520-17432
Mobil: 0706-424686
E-mail: bertil@bmof.se
Hemsida: www.bmof.se

Suzanne Moquist
Suzannes Rehab & Massage
John Ericssonsgata 9
112 22 Stockholm
Telefon: 08-6427160
Mobil: 0702888922
E-mail: suzanne.moquist@telia.com
Hemsida: www.suzannesmassage.com

Eva-Lotta Sandgren
Odéon massage
Odonvägen 12
59732 Åtvidaberg
Telefon: 012013501
Mobil: 0708513501
E-mail: eva-lotta.sandgren@hotmail.com
Hemsida: www.odeonmassage.se

Mathilda Igemar
Din Tid Hos Mathilda
Vasavägen 49
58233 Linköping
Mobil: 0730-968400
E-mail: mi@dintidhosmathilda.se
Hemsida: www.dintidhosmathilda.se

Lena Larsson
Muskelrep Massage o Personlig träning
Importgatan 10-12
60228 Norrköping
Mobil: 070-2292851
E-mail: muskelrep@gmail.com

Lina Källkvist
Stjärnkliniken
Repslagaregatan 19
58222 Linköping
Telefon: 013139595
Mobil: 073-5025952
E-mail: lina@citykliniken.com
Hemsida: www.stjarnkliniken.se

Sune Stensson
Friskvårdsteamet i Fbg
Evert Taubes väg 10
Telefon: 0346-12609
E-mail: Friskvardsteamet@yahoo.se

Kerstin Selmqvist
KS Massage & Friskvård
Bivägen
33027 Hestra
Mobil: 070-2763081
E-mail: kerstin.selmqvist@tele2.se

Anita Svensson
Anitas Massage & Hälsa
Falkenbergsvägen 1
31160 Ullared
Mobil: 070-2527393
E-mail: anitasmassage@telia.com
Hemsida: www.anitasmassage.se

Katarina Berglund
Prenergia AB Katarina Berglund Massage & Friskvård
Fristanstorget 4
632 20 Eskilstuna
Mobil: 0730-548329
E-mail: info@katarinaberglund.se
Hemsida: www.katarinaberglund.se

Marina Thorebring
Marinas Massage & Friskvård
Mobil: 0733-145760
E-mail: marinasmassage@gmail.com

Carina Plomén
Plomén friskvårdsmassage
Karl Knutsonsgatan 5
61430 Söderköping
Mobil: 0705-163738
E-mail: carinaplomen@gmail.com
Hemsida: www.plomen.com

Emma Fråhn
Hälsoresursen
Brunnsgatan 30
55317 Jönköping
Mobil: 0737082272
E-mail: info@halsoresursen.se
Hemsida: www.halsoresursen.se

Karin Henricsson
Kolibri massage & friskvård
Bagaregatan 37 (inne på Nagelbaren)
61130 Nyköping
Telefon: 0155-288720
Mobil: 0706-358398
E-mail: karin@kolibrifriskvard.se
Hemsida: www.kolibrifriskvard.se

Kristina Cederstam Lundqvist
Kristinas Massage
Dalagatn 3
64632 Gnesta
Telefon: 015812994
E-mail: kristina6@telia.com
Hemsida: www.kristinasmassage.se

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Almelien 23
1358 Jar
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Anita Granström
Energikällan
Älvbrovägen 155
97594 Luleå
Mobil: 070-4948355
E-mail: anita@energikallan-lulea.se
Hemsida: www.energikallan-lulea.se

Martin Forstner
Synskadade Massörer AB
Odengatan 31C
11351 Stockholm
Telefon: 08-4108177
Mobil: 0771-152020
E-mail: info@synmass.se
Hemsida: www.synmass.se

Petra Gannholm
Caissa Lifestyle
Kaserngatan 35
58228 Linköping
Mobil: 0733-607720
E-mail: info@caiissa.se

Emma Fråhn
Hälsoresursen
Brunssgatan 30
55317 Jönköping
Mobil: 0737082272
E-mail: info@halsoresursen.se
Hemsida: www.halsoresursen.se

Jouni Frid
Frids Rehab och Massageterapi
Fredriksberg 4
74633 Bålsta
Mobil: 073-7400460
E-mail: jouni.frid@bktv.nu

Britt Wallin
Britts massage o zonterapi
Karlagatan 26
65223 Karlstad
Mobil: 070-2742415
E-mail: britt.wallin@tele2.se
Hemsida: www.brittszonterapi.se

Susanne Vauhkonen
SV Massage & Friskvård
Snickarkvarn Kavlås
52293 Tidaholm
Mobil: 070-2030233
E-mail: 050242480.susanne@telia.com

Ulla Ekborg
TaDigTid! Friskvård & Massage
Wadmansgatan 9
412 53 Göteborg
Mobil: 0704124723
E-mail: info@tadigtid.com
Hemsida: www.tadigtid.com

Lena Hessel
Grodprinsens Massage
Skogslyckegatan 9
58727 Linköping
Mobil: 0705-843180
E-mail: lena.hessel@comhem.se

Thomas Öman
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013137521
Mobil: 0708298112
E-mail: thomas.oman@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Kjell Kronståhl
Touch massage & hälsa
Sevedegatan 45
59837 Vimmerby
Mobil: 0706534832
E-mail: kjell@touchvimmerby.se
Hemsida: www.touchvimmerby.se

Hanna Nylander
Glimtens Friskvård
Ydrevägen 32
57591 Eksjö
Mobil: 070-4852427
E-mail: nylander_17@hotmail.com

Suzanne Moquist
Suzannes Rehab & Massage
Gamla Landsvägen 4
196 30 Kungsängen
Telefon: 08-6427160
Mobil: 0702888922
E-mail: suzanne.moquist@telia.com
Hemsida: www.suzannesmassage.com

Christine Kruuse af Verchou
Syavägen 1
59595 Mjölby
Mobil: 0709-796547
E-mail: kickikruuse@outlook.com

Wiveca Findahl
PW Findahl Healthcare AB
Norrtullsgatan15
11327 Stockholm
Mobil: 0706739668
E-mail: wiveca.pw.findahl@telia.com
Hemsida: www.odenplansnaturhalsa.com

Britt-Marie Karlsson
diversemassage BM Karlsson
Aprilgatan 4
12633 Hägersten
Telefon: 086458003
E-mail: strumpebandet@gmail.com
Hemsida: www.diversemassage.se

Malin Gustavsson
Malin Massage
Bäck 1
56791 Vaggeryd
Mobil: 070-6880266
E-mail: g_malin83@hotmail.com
Hemsida: www.timecenter.com/malinmassage.se

Jeanette Åkesson
Jeanettes Massage & Friskvård
Lisagatan 32
78231 Malung
Telefon: 0280-10129
Mobil: 070-6280270
E-mail: jeanette_akesson@hotmail.com

Conny Swenson
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 070-8148553
E-mail: conny.swenson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Jenny Timmerman
Hälsans Ego
Södra Vägen 23
41135 Göteborg
Mobil: 0739-984734
E-mail: Jenny@halsansego.se
Hemsida: www.halsansego.se

Agnetha Jepsen
Hela Dej
Eskilsgatan 2B
Strängnäs
Mobil: 0705896522
E-mail: kund@heladej.com
Hemsida: www.heladej.com

Eva Ericson
Evas Hälsohus
Västrakulla 235
38292 Nybro
Telefon: 0480-52001
Mobil: 0734-222820
E-mail: kom_till@evashalsohus.se
Hemsida: www.evashalsohus.se

Lena Karlsson
Lotorps Massage & Friskvård
Kalkugnsvägen 10
61230 Finspång
Telefon: 0122-29465
Mobil: 073-0448235
E-mail: lena@lotorpsmassage.se
Hemsida: www.lotorpsmassage.se

Helen Bergenbrant
Bellens Massage & Friskvård
Vattenverksvägen 2
60336 Norrköping
Mobil: 0705795361
E-mail: bellenvanilj@hotmail.com
Hemsida: www.bellensmassage.com

Natasha Moore
Lagman Lekares väg 38, lgh 303
14558 Norsborg
Mobil: 0702-222374
E-mail: balancedbeingstockholm@gmail.com

Jennie Malmström
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 0708-569892
E-mail: jennie.malmstrom@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktik
Arendalsgate 12
0465 Oslo
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com

Ann-Christina Sporrong
Anki´s Friskvårdsmassage & Floating
Blomstergatan 5
72225 Västerås
Telefon: 021-125734
Mobil: 070-2880051
E-mail: ankis.undra@tele2.se

Carina Plomén
Plomén friskvårdsmassage
Storgatan 4
615 30 Valdemarsvik
Mobil: 0705-163738
E-mail: carinaplomen@gmail.com
Hemsida: www.plomen.com

Jan-Olov Dahlén
Rådmansgatan 60
60243 Norrköping
Mobil: 0733-748437
E-mail: j.dahlen80@gmail.com

Bertil Brogeland
Brogelands Massage & Friskvård
Långesandsvägen 3
45295 Strömstad
Telefon: 0520-17432
Mobil: 0706-424686
E-mail: bertil@bmof.se
Hemsida: www.bmof.se

Ann-Gerd Fredriksson
Erector Ann-Gerd Fredrikssons massage
Storgatan 28
57751 Silverdalen
Telefon: 0495-40346
Mobil: 070-2091023
E-mail: ann-gerd.fredriksson@hotmail.se
Hemsida: www.erector.se

Peter Lindahl
Peter Lindahls Friskvård AB
Platensgatan 8
582 20 Linköping
Mobil: 0702-468685
E-mail: peter_lindahl@telia.com
Hemsida: www.petermassage.se

Klas Johansson
Nelinsgatan 12
60355 Norrköping
Mobil: 0703315345
E-mail: info@kjforetagsmassage.se
Hemsida: www.kjforetagsmassage.se

Erik Strängfors
Hudvis
Göran dyks gata 1
58224 Linköping
Mobil: 0705-449193
E-mail: erik@esinmotion.se
Hemsida: www.esinmotion.com

Denise Ekeberg
Balans & Helhet AB
Dalavägen 23
68130 Kristinehamn
Mobil: 070-5596881
E-mail: denise.ekeberg@gmail.com
Hemsida: www.balans-helhet.se