Lotorpsmetoden andningsmassage

Start

Andningsterapi

LotorpClinic

Förbättrad andningsteknik

Sök LotorpClinic

Sök terapeut

Sök terapeut resultat

Bok om Lotorpsmetoden

Utbildning

Patientberättelser

Forskning

Donationer

Kontakt

Media

Länkar

Sitemap

Info in English

Sökresultat

Följande terapeuter hittades i det område du valt.
Grönmarkering innebär att terapeuten är auktoriserad.


Kerstin Karlsson
Sentito Massage & Musik HB
Sandbackavägen 30H
90346 Umeå
Mobil: 070-3135634
E-mail: kerstinkarlsson36@gmail.com

Carina Plomén
Plomén friskvårdsmassage
Karl Knutsonsgatan 5
61430 Söderköping
Mobil: 0705-163738
E-mail: carinaplomen@gmail.com
Hemsida: www.plomen.com

Annelie Salander
Musculus
Strandgatan 26
95233 Kalix
Telefon: 092313462
Mobil: 0705581118
E-mail: info@musculuskalix.se
Hemsida: www.musculuskalix.se

Henric Bjuveus
MassageKraft Väst
Stenbocksgatan 20
50634 Borås
Mobil: 0763-114795
E-mail: henric@massagekraftvast.se
Hemsida: www.massagekraftvast.se

FRISKTLIV AB
Christer Olsson
Torshamnsgatan 35
16440 Kista
Telefon: 070-880 49 00
E-mail: info@frisktliv.se
Hemsida: www.frisktliv.se

Kristin Björn
Hälsoteamet
Ringdansens Centrum
60369 Norrköping
Telefon: 011-133386
Mobil: 0733-125036
E-mail: info@halsoteamet.com
Hemsida: www.halsoteamet.com

Marie Gideonsson
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 0707-495161
E-mail: marie.gideonsson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Emma Fråhn
Hälsoresursen
Brunnsgatan 30
55317 Jönköping
Mobil: 0737082272
E-mail: info@halsoresursen.se
Hemsida: www.halsoresursen.se

Marina Eriksson
Adfectus - kroppen i fokus
Fornborgsvägen 46B
14133 Huddinge
Mobil: 070-4806729
E-mail: adfectus@hotmail.se

Martin Forstner
Synskadade Massörer AB
Odengatan 31C
11351 Stockholm
Telefon: 08-4108177
Mobil: 0771-152020
E-mail: info@synmass.se
Hemsida: www.synmass.se

Nathalie Wester
Hälsio
Västergatan 6A
63344 Eskilstuna
Mobil: 0736-937601
E-mail: nathalie.wester@live.se
Hemsida: www.halsio.se

Carina Fransson Jarju
Järna Massage
Tuna industriväg 4
15330 Järna
Mobil: 0704-781544
E-mail: carinajarju@hotmail.com

Suzanne Moquist
Suzannes Rehab & Massage
Gamla Landsvägen 4
196 30 Kungsängen
Telefon: 08-6427160
Mobil: 0702888922
E-mail: suzanne.moquist@telia.com
Hemsida: www.suzannesmassage.com

Anneli Lindström
Bli berörd / Nygatans Spa
Nygatan 16B
70211 Örebro
Telefon: 019-104421
Mobil: 070-3121961
E-mail: anneli@nygatansspa.se
Hemsida: www.nygatansspa.se

Jessica Andersson
Taborsbergsvägen 40
60213 Norrköping
Mobil: 0707-326682
E-mail: jessica.andersson33@yahoo.com

Malin Andersson
Wellness by Malin
Pionvägen 7
44370 Gråbo
Mobil: 0761-429088
E-mail: wellnessbymalin@gmail.com
Hemsida: www.wellnessbymalin.se

Suzanne Moquist
Suzannes Rehab & Massage
John Ericssonsgata 9
112 22 Stockholm
Telefon: 08-6427160
Mobil: 0702888922
E-mail: suzanne.moquist@telia.com
Hemsida: www.suzannesmassage.com

Yvonne Gunnebrant Österström
KroppsHarmonY
Skodal Habbestorp 505
38392 Mönsterås
Telefon: 0499-12420
Mobil: 070-3702492
E-mail: skodal@telia.com

Maria Malm
Malms Friskvård
Kamrergatan 19
21156 Malmö
Mobil: 0709-299312
E-mail: malmsfriskvard@gmail.com

Elisabeth Petersson
Massageklinik Elisabeth Petersson
Skeppsbron 1
39232 Kalmar
Mobil: 070-8283713
E-mail: elisabeth@massageklinik.se
Hemsida: www.massageklinik.se

Emilia Ankervik
emilia ankervik / nature spa
Idrottsgatan 21A
59350 Västervik
Mobil: 0725-487123
E-mail: emilia-ankervik@hotmail.com

Ida Klüft
Bastövägen 25
35244 Växjö
Mobil: 073-7054530
E-mail: idakluft@gmail.com

Petra Gannholm
Caiissa Lifestyle
Kaserngatan 35
58228 Linköping
Mobil: 0733-607720
E-mail: info@caiissa.se
Hemsida: www.caiissa.se

Malin Medborg
Medborg Massage & Friskvård
Bockarpsvägen 22
59551 Mjölby
Telefon: 0142-363135
Mobil: 070-2311369
E-mail: malin_m3@hotmail.com

Natasha Moore
Lagman Lekares väg 38, lgh 303
14558 Norsborg
Mobil: 0702-222374
E-mail: balancedbeingstockholm@gmail.com

Jeanette Åkesson
Jeanettes Massage & Friskvård
Lisagatan 32
78231 Malung
Telefon: 0280-10129
Mobil: 070-6280270
E-mail: jeaakesson@gmail.com

Anna-Lenas Välbefinnande
Fabriksgatan 1
70210 Örebro
Mobil: 070-4076528
E-mail: anna_lenasvalbefinnande@yahoo.se

Anne Mähler
Österåsens Hälsohem
Österås
88191 Sollefteå
Telefon: 0620-57300
E-mail: osterasen.halsohem@lvn.se
Hemsida: www.osterasen.com

Josefine Maxe
Nanolfsvägen 19C
61237 Finspång
Mobil: 070-2044276
E-mail: josefinemaxe@hotmail.com

Mats Granberg
Massagehälsan i Borås
Vinkelgatan 35 B
504 65 Borås
Mobil: 0762117069
E-mail: matsgranberg44@gmail.com
Hemsida: www.massagehalsan.net

Jenny Täck
Wellness Studio
Bäckgatan 13
35230 Växjö
Telefon: 0470-711700
E-mail: jenny.tack@wellnesstudio.se
Hemsida: www.wellnesstudio.se

Denise Ekeberg
Balans & Helhet AB
Dalavägen 23
68130 Kristinehamn
Mobil: 070-5596881
E-mail: denise.ekeberg@gmail.com
Hemsida: www.balans-helhet.se

Carina Plomén
Plomén friskvårdsmassage
Storgatan 4
615 30 Valdemarsvik
Mobil: 0705-163738
E-mail: carinaplomen@gmail.com
Hemsida: www.plomen.com

Janne Karlsson
Lotorps Massage & Friskvård
Kalkugnsvägen 10
61230 Finspång
Telefon: 012229465
Mobil: 0703538533
E-mail: janne@lotorpsmassage.se
Hemsida: www.lotorpsmassage.se

Elin Karell
Högstadieplan 34B
71135 Lindesberg
Mobil: 0730-282538
E-mail: elinkarell@hotmail.com

Annelie Olausson
Ajlos massage och hälsa
Krutvägen 2
41528 Göteborg
Mobil: 073-0228514
E-mail: annelie_clarence@hotmail.com

PeO Vinnersten
PeO Vinnersten massage och friskvård
Tolg Udden
36335 Tolg
Mobil: 076-3903210
E-mail: vinnersten@netatonce.net

Marina Thorebring
Marinas Massage & Friskvård
Mobil: 0733-145760
E-mail: marinasmassage@gmail.com

Jennie Malmström
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 0708-569892
E-mail: jennie.malmstrom@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Sarha Högstedt
Vigör massage Norrköping
Repslagaregatan 15
60225 Norrköping
E-mail: mail@vigormassage.se
Hemsida: www.vigormassage.se

Linda Lövgren
Friskvårdsstugan Smålandsstenar
Södra Nissastigen 47
33332 Smålandsstenar
Telefon: 037-130022
Mobil: 0703-629553
E-mail: lindahlovgren@gmail.com
Hemsida: www.halsomixen.se

Britt Eriksson
Studio Karisma
Rörbyvägen 18
74022 Bälinge
Telefon: 018355326
Mobil: 0735154676
E-mail: studiokarisma@telia.com

Agnetha Jepsen
Hela Dej
Eskilsgatan 2B
Strängnäs
Mobil: 0705896522
E-mail: kund@heladej.com
Hemsida: www.heladej.com

Oscar Björck
Björcks behandlingar
Carlavägen 21
77130 Ludvika
Mobil: 070-2616113
E-mail: info@bjorcksbehandlingar.se
Hemsida: www.bjorcksbehandlingar.se

Katarina Berglund
Prenergia AB Katarina Berglund Massage & Friskvård
Fristanstorget 4
632 20 Eskilstuna
Mobil: 0730-548329
E-mail: info@katarinaberglund.se
Hemsida: www.katarinaberglund.se

Karin Henricsson
Kolibri massage & friskvård
Bagaregatan 37 (inne på Nagelbaren)
61130 Nyköping
Telefon: 0155-288720
Mobil: 0706-358398
E-mail: karin@kolibrifriskvard.se
Hemsida: www.kolibrifriskvard.se

Anette Åkerberg Krüger
PTnette.se
Skolgatan 8
59131 Motala
Mobil: 0703-724724
E-mail: epost@ptnette.se
Hemsida: www.ptnette.se

Lisa Fält
Frejgatan 3B
64137 Katrineholm
Mobil: 070-2158806
E-mail: lisa_falt@hotmail.com

Peter Lindahl
Peter Lindahls Friskvård AB
Platensgatan 8
582 20 Linköping
Mobil: 0702-468685
E-mail: peter_lindahl@telia.com
Hemsida: www.petermassage.se

Nils Bergqvist
Rua Cardeal Arcoverde 1745, conj. 88
CEP Pinheiros
Telefon: 0055-11-30624586
E-mail: info@cursosmassagem.com.br
Hemsida: www.cursosmassagem.com.br

Emma Fråhn
Hälsoresursen
Brunssgatan 30
55317 Jönköping
Mobil: 0737082272
E-mail: info@halsoresursen.se
Hemsida: www.halsoresursen.se

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktor
Lilleakerveien 23
0283 Oslo
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com
Hemsida: www.annmariehkiropraktor.com

Annelie Åhman
Muskelvärkstan
Kungsängsgatan 39
75322 Uppsala
Telefon: 018-693060
Mobil: 070-6369758
E-mail: info@muskelvarkstan.com
Hemsida: www.muskelvarkstan.com

Bertil Brogeland
Brogelands Massage & Friskvård
Långesandsvägen 3
45295 Strömstad
Telefon: 0520-17432
Mobil: 0706-424686
E-mail: bertil@bmof.se
Hemsida: www.bmof.se

Kerstin Selmqvist
KS Massage & Friskvård
Bivägen
33027 Hestra
Mobil: 070-2763081
E-mail: kerstin.selmqvist@tele2.se

Sari Nikula Johansson
Kimira
Flygarvägen 59
175 69 Järfälla
Mobil: 070-6783258
E-mail: kontakt@kimira.se

Sofie Nyeboe
Sofie Nyeboe Massageterapi
Kungsporten 4A
427 50 Billdal (Göteborg)
Telefon: 031938788
Mobil: 0704338788
E-mail: sofie.nyeboe@swipnet.se

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktor
Jag kommer hem till Dig
79433 Orsa
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com
Hemsida: www.annmariehkiropraktor.com

Greta Blomgren
Lorebergsgatan 19
61013 Lotorp
Mobil: 070-3460558
E-mail: annagreta.blomgren@gmail.com

Anita Kåhlin
AK Massage & Friskvård
Motalagatan 18
59232 Vadstena
Mobil: 073-1805517
E-mail: anitakahlin@outlook.com

Tanja Koskitalo
Blåklockstigen 1
77460 Avesta
Mobil: 070-2982274
E-mail: tankos0214@gmail.com

Vanja Hukic
Apelgatan 22A
60215 Norrköping
Mobil: 0737-642108
E-mail: vanja.hukic@live.com

Frida Johansson
Frida Johansson / Mitt i Sjön
Nygatan 17
52334 Ulricehamn
Mobil: 076-8020610
E-mail: fridajohansson63@hotmail.com
Hemsida: www.mittisjon.se

Linnea Gelfgren
Lika Sens
Kaptensgatan 25A
59132 Motala
Mobil: 0709-845807
E-mail: linnea@likasens.se
Hemsida: www.linneagelfgren.se

Marcus Åkesson
Bergsgatan 37B
21422 Malmö
Mobil: 0768-811133
E-mail: marcusakesson@outlook.com

Gunilla Johansson
Muskelfixaren
Apoteksvägen 13A
74142 Knivsta
Mobil: 073-7224941
E-mail: gunilla.johansson66@hotmail.se

Helen Bergenbrant
Bellens Massage & Friskvård
Vattenverksvägen 2
60336 Norrköping
Mobil: 0705795361
E-mail: bellenvanilj@hotmail.com
Hemsida: www.bellensmassage.com

Sleiman Solkrin
Gabriels Massageterapi & friskvård
Kärnavägen 4
58662 Linköping
Mobil: 072-9647764
E-mail: info@gabrielsmassageterapi.se
Hemsida: www.gabrielsmassageterapi.se

Annica Larsson
Hälsans Tecken
Floragatan 7
64133 Katrineholm
Mobil: 0703-325535
E-mail: annica@halsanstecken.se
Hemsida: www.halsanstecken.se

Linda Josefsson Hannukainen
Lokrume Lilla Hammars 363
62174 Visby
Mobil: 0722-221077
E-mail: linda.josefsson@outlook.com

Marie Sturesson
Massagekliniken
Ängemarken 8C
413 20 Göteborg
Telefon: 0317116655
Mobil: 0707143415
E-mail: marie@massagekliniken.nu
Hemsida: www.massagekliniken.nu

Mikaela Sandsioe
Kroppscoachen
Linnegatan 17A
58225 Linköping
Mobil: 0703-933122
E-mail: mikaela.sandsioe@gmail.com
Hemsida: www.kroppscoachen.com

Teres Westerdahl
Bievägen 12A
64146 Katrineholm
Mobil: 0768-758839
E-mail: monkeii93@live.se

Katarina Berglund
Prenergia AB Katarina Berglund Massage & Friskvård
Jungfrugatan 18
64132 Katrineholm
Mobil: 0730-548329
E-mail: info@katarinaberglund.se
Hemsida: www.katarinaberglund.se

Caroline Andersérs
Tunagatan 21
78434 Borlänge
Mobil: 076-8054648
E-mail: caroline@smartkliniken.com

Stefan Bärnas
SB Balance
Närpesvägen 45
64 200 Närpes
Telefon: +358 (0) 50-5542181
E-mail: diadora1969@gmail.com

Eva Ericson
Evas Hälsohus
Västrakulla 235
38292 Nybro
Telefon: 0480-52001
Mobil: 0734-222820
E-mail: kom_till@evashalsohus.se
Hemsida: www.evashalsohus.se

Kristina Cederstam Lundqvist
Kristinas Massage
Dalagatn 3
64632 Gnesta
Telefon: 015812994
E-mail: kristina6@telia.com
Hemsida: www.kristinasmassage.se

Josefine Andersson
Maxprestation
Folkparksvägen 17
59336 Västervik
Mobil: 073-5112290
E-mail: josefine@maxprestation.se
Hemsida: www.maxprestation.se

Isabelle Nilsson
Aborrtorpsvägen 8
68331 Hagfors
Mobil: 076-1889341
E-mail: nilsson.bella@hotmail.com

Maria Wiklund
Östra Högbyvägen 4D
61237 Finspång
Mobil: 0733-490667
E-mail: maria@teammod.se

Klas Johansson
Nelinsgatan 12
60355 Norrköping
Mobil: 0703315345
E-mail: info@kjforetagsmassage.se
Hemsida: www.kjforetagsmassage.se

Josefine Holmgren
Lovisagatan 18B
55472 Jönköping
Mobil: 0760-339557
E-mail: jossan.holmgren@hotmail.com

Signe Jerndal
Nygatan 28
58219 Linköping
Mobil: 0725-787802
E-mail: signejerndal@msn.com

Julia Fägerblad
Kolhammar 682
19592 Märsta
Mobil: 0707-528187
E-mail: juliia95@hotmail.se

Pernilla Cato
PC massage och hälsa
Östra storgatan 46
55321 Jönköping
Mobil: 0739-831170
E-mail: info@pcmassage.se
Hemsida: www.pcmassage.se

Margareta Olenmark
Massageterapeut
Poppelgatan 21
23435 Lomma
Mobil: 0704942067
E-mail: olenmark@telia.com
Hemsida: www.olenmark.se

Pernilla Ahlström
Bra Flyt
Storgatan 64
26331 Höganäs/Helsingborg
Mobil: 0708-342560
E-mail: info@braflyt.com
Hemsida: www.braflyt.com

Thomas Öman
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013137521
Mobil: 0708298112
E-mail: thomas.oman@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Anita Granström
Energikällan
Älvbrovägen 155
97594 Luleå
Mobil: 070-4948355
E-mail: anita@energikallan-lulea.se
Hemsida: www.energikallan-lulea.se

Martina Ahlin
Massagekliniken
Ängemarken 8c
413 20 Göteborg
Telefon: 0317116655
Mobil: 0706525800
E-mail: info@massagekliniken.nu
Hemsida: www.massagekliniken.nu

Lasse Jönsson
LJ Energi o Balans
Färnebogatan 4B
72342 Västerås
Mobil: 0704-443343
E-mail: kippran@msn.com
Hemsida: www.kippran.builder.misssite.com/

Conny Swenson
Bergqvist Massage & Friskvård
Bangårdsgatan 6A
58277 Linköping
Telefon: 013-137506
Mobil: 070-8148553
E-mail: conny.swenson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Jonnie Nilsson
Primalfunktion AB
Rosvägen 10
61831 Kolmården
Mobil: 0730-692095
E-mail: jonnie@primalfunktion.se
Hemsida: primalfunktion.kaddio.com/

Martin Hälleblad
Östra Bergsgatan 27
61134 Nyköping
Mobil: 073-6459261
E-mail: pmgurra@gmail.com

Ulrika Nilsson
Ulrikas massage och friskvård
Kritvägen 3
59153 Motala
Telefon: 0141-57712
Mobil: 070-6781537
E-mail: u_jonsson@hotmail.com

Lena Karlsson
Lotorps Massage & Friskvård
Kalkugnsvägen 10
61230 Finspång
Telefon: 0122-29465
Mobil: 073-0448235
E-mail: lena@lotorpsmassage.se
Hemsida: www.lotorpsmassage.se

Wiveca Findahl
PW Findahl Healthcare AB
Norrtullsgatan15
11327 Stockholm
Mobil: 0706739668
E-mail: wiveca.pw.findahl@telia.com
Hemsida: www.odenplansnaturhalsa.com

Gert Lunde
Athletias Terapi
Ganterud 76
68593 Torsby
Telefon: 0560-41164
Mobil: 073-1819779
E-mail: gert.lunde@live.se

Tommy Jonasson
Bergqvist Massage & Friskvård
Roxviksgatan 8A
58273 Linköping
Mobil: 0767-881376
E-mail: tommy.jonasson@bergqvistmassage.se
Hemsida: www.bergqvistmassage.se

Mathilda Igemar
Din Tid Hos Mathilda
Vasavägen 49
58233 Linköping
Mobil: 0730-968400
E-mail: mi@dintidhosmathilda.se
Hemsida: www.dintidhosmathilda.se

Viktor Mattisson
Marconigatan 13
42144 Göteborg
Mobil: 0737-512105
E-mail: vmattisson@gmail.com

Ann-Marie Hanssen
Ann-Marie Hanssen Kiropraktor
Arendalsgate 12
0465 Oslo
Mobil: +47 41330410
E-mail: kiropraktor.amh@gmail.com
Hemsida: www.annmariehkiropraktor.com

Ulla Ekborg
TaDigTid! Friskvård & Massage
Gymnasiegatan 2
442 34 Kungälv
Mobil: 0704124723
E-mail: info@tadigtid.com
Hemsida: www.tadigtid.com

Marina Ahlm
Helande Harmoni - Massage & Fotvård
Boarpsvägen 22
26675 Hjärnarp
Mobil: 0704-943432
E-mail: marina.ahlm@hotmail.com
Hemsida: www.marinaahlm.se

Sonny Svensson
Sonnys Massage & Reflexologi
Kyrkogatan 15
Karlshamn
Telefon: 0730583887
E-mail: SonnysMassage@swipnet.se
Hemsida: www.reflexologen.nu

Lisa Säfwenberg
Green bird by Lisa Säfwenberg
Breivikveien 17, leil 101
4014 Stavanger
Telefon: 0047-41346447
E-mail: lisa.i.safwenberg@gmail.com

Jouni Frid
Frids Rehab och Massageterapi
Fredriksberg 4
74633 Bålsta
Mobil: 073-7400460
E-mail: jouni.frid@bktv.nu

Ingrid Ström
Föreningsgatan 37
58230 Linköping
Mobil: 0733-201745
E-mail: ingrid.stromm@gmail.com

Peter Spångberg
PS Massage & Muskelfix
Västergöksvägen 68
16271 Vällingby
Mobil: 0739-862066
E-mail: psmassagen@gmail.com
Hemsida: www.psmassage.se

Bertil Brogeland
Brogelands Massage & Friskvård
Sunnanvindsvägen 61
46159 Trollhättan
Telefon: 0520-17432
Mobil: 0706-424686
E-mail: bertil@bmof.se
Hemsida: www.bmof.se

Agneta Bergman Fredrikson
Fit for Function by Agneta
Mölna vändplan 3
18161 Lidingö
Mobil: 0705-102305
E-mail: agnetabf@gmail.com
Hemsida: www.facebook.com/MassagebyA

Heléne Strandberg
Helenes hälsorum
Bergslagsvägen 38
61730 Skärblacka
Telefon: 011-143600
E-mail: info@heleneshalsorum.se
Hemsida: www.heleneshalsorum.se

Jonnie Sonelin
Vårt Alternativ
Bredgatan 2
60221 Norrköping
Mobil: 0735-415546
E-mail: jonniesonelin@hotmail.com
Hemsida: www.vartalternativ.se

Carolina Michels
Agilokliniken
Västra Järnvägsgatan 13
11164 Stockholm
Telefon: 08-219929
Mobil: 070-2513971
E-mail: carolina.michels@agilokliniken.se
Hemsida: www.agilokliniken.se

Therese Arnqvist
Borgvägen 2A
90420 Umeå
Mobil: 076-8310088
E-mail: therese.arnqvist@hotmail.com